У ранньому дитинстві або в спеціальному навчальному класі сенсорні коробки є незамінний посібником для розвитку дрібної моторики і не тільки! Вони дозволяють досліджувати різні текстури і матеріали. Ці види діяльності особливо хороші для діток з аутизмом, оскільки сенсорна практика допомагає їм заспокоїтися і поліпшити фокусування і концентрацію.

Для нашої сенсорної коробки ми візьмемо рис.

Пофарбувати рис в різні кольори ДУЖЕ легко і просто. Для цього нам знадобляться:

  • Міцний пакет,
  • Фарба, що змивається (ми використовували фарбу Crayola tempura),
  • Рис,
  • Тарілка (або інша ємність) для сушіння рису,
  • Восковий папір (купується додатково).

Раніше використовували оцет і харчові барвники для фарбування рису, але фарба, що змивається, зручніше. До того ж, після неї ваші руки завжди будуть чистими. А рис, пофарбований фарбою, може довго зберігатися, головне в сухому місці.

Крок 1: Додайте кілька чашок рису в поліетиленовий пакет і після залийте фарбу.

Крок 2: Струсіть рис і помніть його в пакеті, поки він повністю не пофарбуєтсья. Не бійтеся додавати більше фарби, якщо ви хочете більш яскравий колір!

Крок 3: Розкладіть рис на підносі або іншій поверхні, рівним шаром для сушки. Ми викладали рис на вощений папір, швидко сохне і мінімум прибирання після.

Крок 4: Після висихання, руками розламайте злиплі грудочки поки весь рис не стане розсипчастим.

Для цієї сенсорної коробки ми зробили зелений, синій і салатовий рис. Коли всі кольори висохли, ми змішуємо їх в нашій сенсорної коробці. Додайте туди трохи лопаток і стаканчиків, і ваші учні будуть в захваті!

При створенні сенсорної коробки можна використовувати різні дрібні предмети і іграшки. Для розвитку дрібної моторики можна використовувати пластикові щипці і пінцети, щоб вибрати предмети з рису, що допомагає підготувати кисть і пальчики до письма.

У цій сенсорної коробці ми використовуємо Набір для рахунку "Яйця з динозаврами" від Learning Resources

Динозаврів ми поклали в рис, а яйця відклали в сторону.


Діти можуть сортувати динозаврів за кольором, підраховувати динозаврів, необхідних для наповнення кожного яйця, підбирати за кольором яєць або розташовувати яйця в порядку від 1 до 10 або в порядку зменшення від 10 до 1. Можете попросити виконати прості завдання по додаванню або відніманню (наприклад: у мене є 3 динозаври в цьому яйці, якщо один з моїх динозаврів стрибне назад в рис, скільки динозаврів залишилося в яйці?). Можливості безмежні!

За допомогою цієї вправи розвиваються:

  • дрібна моторика,
  • сортування,
  • розпізнавання кольорів,
  • розпізнавання цифр,
  • додавання / віднімання.

Після того, як діти виконають завдання, дайте їм час пограти! Гра не тільки приносить користь соціальному розвитку учнів, але також сприяє розвитку мови і спілкування.